Možná by jedna výhra vše odšpuntovala, myslí si trenér Smola
Chomutovští fotbalisté po solidním podzimu prožívají zatím hororové jaro, byť v žádném utkání výrazně nepropadli. Za šest zápasů uhráli jediný bod a udržení ve třetí nejvyšší soutěži se vzdaluje. Trenérovi Tomáši Smolovi po domácím nezdaru s Pískem chybí více emocí a důrazu. Navíc se celý tým musí vypořádat s absencí kapitána Vojtěcha Kubíka.
Pane trenére, další domácí prohra. Tak co se děje, co proti Písku nevyšlo a co chybělo?
"Nevyšlo nám zase všechno, stále se to opakuje. Nedůraz v šestnáctkách, bavíme se o tom a ukazujeme si to. Před zápasem jsme si pouštěli video, že bude nejdůležitější uhlídat Voráčka, aby neměl prostor a aby nebyl ve vápně sám. On nám pak dá dva góly. Při prvním gólu byl úplně sám, tam to byla asi chyba brankáře, že to nedokázal uhrát. Druhý gól jsem neviděl a pustím si to až na videu. Jinak ale Písek hrál to, co jsme očekávali. Náš nedůraz je ale prostě špatný. Něco si říkáme, ale někteří hráči to dělají trochu jinak. Sami se v tom plácáme. Teď je otázka, jak budeme pokračovat dál."
Existuje ještě nějaká cesta ven z krize takhle v průběhu sezóny?
"Možná by se to jedním vítězstvím odšpuntovalo, ale měli bychom začít od nějakého nasazení. To mi tam chybí. Na hřišti je málo emocí, to nás zdobilo v minulém roce, když jsme postupovali. V některých fázích zápasů jsme na hřišti prostě makali, teď to tak není. Prohráváme souboje a z každého h*vna dostaneme gól. Babráme se v tom."
Navíc se zranil Vojtěch Kubík...
"Absence Vojty Kubíka je asi to nejhorší, co se nám mohlo stát. Je to stabilní kámen celého týmu. Máme tady teď tři obránce a museli jsme si z dorostu vytáhnout Aliho (Alexej Červeňák, pozn. redakce). Ten ty dva zápasy zvládl dobře a proti Písku byl jeden z nejlepších hráčů. To je pro nás další zamyšlení, jak může být sedmnáctiletý kluk nejlepší na hřišti."
Dorostu se daří, má pět výher v řadě a hraje skvěle. Nepřemýšleli jste o tom, že byste si někoho stáhli?
"Pár zápasů zpátky jsme se bavili o tom, že uvidíme, jak se to vyvrbí. Je to možné, že dostanou šanci mladší kluci, ale uvidíme, jak se budou jevit a co bude dál."
Aktuální články
Domácí derniéra na jedničku – Chomutov přejel Slaný
Chomutovští fotbalisté zvládli poslední domácí zápas sezóny na jedničku, pátý Slaný přehráli a přestříleli výsledkem 4:1 a...
Těsná prohra ve šlágru s Ostrovem
Chomutovští fotbalisté ve šlágru kola na hřišti Ostrova, kde se moc nevyhrává, padli o jednu branku a odmítli možnost udržet se na...
Derby je naše! Chomutov vyhrál a opět útočí na první místo
Chomutovští fotbalisté urvali v derby s Louny čtvrtou výhru v řadě a dočasně se dostali na první místo. Skóre proti nejbližšímu...