Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Radek Zaťko: Sezóna byla správně ukončená, kádr máme kvalitní. Co Filip Gedeon?

07.05.2021 | Redakce

Na začátku týdne byla ukončena sezóna amatérských soutěží, ze kterých nebude nikdo postupovat ani sestupovat. S Radkem Zaťkem jsme se bavili především na toto téma, ale také na další plány chomutovského áčka či posily. 

Radku, byla ukončena letošní sezóna. Jak jste se připravovali na rozjezd soutěží a jak berete konec letošního ročníku? 

“První zprávy byly o začátku 31. ledna. Poctivě jsme se připravovali a byli jsme rádi, že sezóna začne brzo. Pandemie se ovšem prodloužila a bylo nám sděleno, že se vše posune o čtrnáct dní. Opět jsme se těšili a připravovali, ale přišel další lockdown. Od této doby jsme nějak tušili, že se ročník nedohraje. Sledovali jsme čísla nakažených, které se pořád zvyšovali a bylo nám jasné, že se sezóna ukončí. V koutku duše jsme doufali, po menším rozvolnění jsme trénovali v šesti až sedmi lidech, ale už jsme věděli, že se to nedá stihnout. Na přípravu, aby se sezóna rozjela alespoň v květnu, jsou potřeba alespoň tři týdny, za které se stihne tak devět tréninků. Na druhou stranu jsme rádi, že můžeme trénovat. Pokud by se ale sezóna rozjela v květnu, byl by to absolutní nesmysl. Zaprvé by bylo hodně zraněných a zadruhé by to o fotbalu moc nebylo. Po téměř roce nehraní fotbalu by nebylo možné nahradit ve třech týdnech. Za mě tedy správně ukončené.” 


Jaké jsou plány do následujících dní? Víte, kdy se příští ročník rozjede? 

“Termínová listina je veřejná. První mistrovské utkání by se mělo odehrát 31.7, což je pro nás amatéry strašně brzo. Spousta kluků se bude vracet z dovolené, ale budiž. Zaplaťpánbůh, že budeme ale moci hrát a že to znovu vypukne. Do půlky června budeme trénovat a poté si dáme čtrnáct dní volno. Zpátky se vrátíme na začátku července, abychom byli připravení na sezónu.”  


Jak je to s kádrem? Kdo zůstává, kdo odchází a co nějaké posily?  

“Budeme se opět bavit se Spartou ohledně Filipa Gedeona, jestli by nám ho tady alespoň ještě na půl roku nechali na hostování, neboť jsme jej neměli šanci vyzkoušet. Jinak žádné posily rozjednané nemáme. Každopádně jsem přesvědčený, že kádr, jenž měl odehrát jarní část sezóny, je kvalitní. Pokud se něco objeví z prvoligového či druholigového týmu, kde budou uzavírat kádry a bude možnost někoho přivést, tak nebudeme proti. Momentálně žádné posily ale v plánu nemáme. Bavili jsme se s trenéry, že by bylo fajn doplnit tým o dva až tři kvalitní hráče.” 


Máte již představu o přátelských utkáních? 

“Zatím máme potvrzenou generálku se Sokolov, která by se měla odehrát týden před mistrovským utkání. V průběhu května budeme další přátelské duely ještě řešit.” 

 
Utkání
Muži A | Středa 07.10.2020, 19:00
FC Chomutov - SK Slaný
2:3 pk (1:1)
 
Muži A | Sobota 10.10.2020, 10:15
8. kolo
6:5
Chomutov - Štětí
 
Muži A | Sobota 12.06.2021, 11:00
0:6
Chomutov - FC Slavia Karlovy Vary
 
Muži A | Sobota 26.06.2021, 10:30
VS.
FK Teplice - Chomutov
 
Muži A | Sobota 03.07.2021, 11:00
VS.
Chomutov - VfB Schöneck
 
Muži A | Sobota 10.07.2021, 11:00
VS.
Chomutov - FK Teplice B
 
Aktuální články
Na úvod přípravy vysoká prohra se západočeskou Slavii

Chomutov na úvod přípravy nestačil na třetiligové Karlovy Vary a v prvním utkání po osmi měsících prohrál vysoko 0:6. Do hry se dostali...

 
V přípravě teplické áčko i západočeská Slavie

Chomutovští fotbalisté znají letní program v přípravě. Do Chomutova přijede karlovarská Slavia či německý Schöneck, generálka už...

 
Jan Rezek se loučí s kariérou

Velice bohatou kariéru ukončil v děvatřiceti letech někdější mládežnický i seniorský hráč FC Chomutov Jan Rezek. Ten je rodákem z...

 
Covidová sezóna: Skvělý start, horší konec a objevy
 
Rozbíhá se fotbalová školička, pokračují i nábory
 
Filip Gedeon propůjčen Chomutovu
 
Zápasová příprava už před Vánocemi
 
Trojice hráčů si může hledat nové angažmá
 
Proběhla rekonstrukce mládežnického zázemí
 
„Snem je seniorská reprezentace,“ sní Daniel Klíma
 
 
FC Chomutov - kontakt: david.simon@esports.cz RSS