Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Tlak jsme moc nezvládali, ví Smola. Za koho je rád a co ho uráželo?

16.06.2024 | Redakce

Po necelých dvou letech na střídačce Chomutova dokázal s týmem Tomáš Smola postoupit o příčku výše, za což je rád i kvůli neúnavné práci majitele Radka Zaťka. Bezprostředně po ovládnutí Divize B reagoval i na křivdy směrem k jeho týmu. 

V posledním utkání letošní sezóny oslavili fotbalisté Chomutova postup do třetí ligy, kam se vrací do devíti letech. Postaralo se o to i trenérské duo Tomáš Smola a Ladislav Doksanský, které v týmu působilo v dobách České fotbalové ligy mezi lety 2010–2015. 

Potvrzení přišlo až v posledním utkání. Chomutov měl po podzimní části náskok deseti bodů, ale na jaře třikrát padl a přidal několik remíz. Naopak stíhající Kladno bralo jednu výhru za druhou a nakonec při shodě bodů rozhodla domácí výhra 2:1.

Hned po zápase ve Františkových Lázních předal své pocity trenér Tomáš Smola.

"Pocity jsou dost smíšené. Samozřejmě máme radost, že jsme to zvládli, ale zase jsme si komplikovali do závěrečných minut. Zápas mohl být rozhodnut daleko dříve, ale asi ty nervy a celkově ten tlak jsme moc nezvládali. Nakonec to má ale šťastný konec," řekl někdejší ligový snajpr. 

"Jsem za to rád, hlavně i za Záďu (Radek Zaťko, pozn. redakce), který se devět let snaží postoupit o ligu výš. Teď se nám to díkybohu povedlo," pokračoval chomutovský lodivod. "Hlavně i z důvodu toho, že když se nám nedařilo, tak jsme poslouchali řeči, že to pouštíme Kladnu, což mě osobně hodně uráží, protože já bych tohle nikdy neudělal. A myslím si, tedy vím, že ani hráči by to nikdy neudělali. Jsem rád že to dopadlo a tyhle pitomé řeči jsou k ničemu. Teď si to oslavíme," pokračoval Smola.Pak popsal i jarní útrapy. Nejen tři prohry a další ztráty především v závěru soutěže, ale i zranění a dohrávání s "lazaretem". 

"Všechno jsme si zkomplikovali sami. Jaro jsme odstartovali dobře a vyhrávali jsme, i když v některých pasážích ta hra drhla. Bylo to všechno v pohodě. Zlom přišel v Neratovicích, kde přišla první prohra a od té doby jsem na klucích cítil, že si uvědomili, že nejsme neporazitelní," vzpomíná Smola.  

"Největší problém byl defakto v tom, že jsme měli hodně zraněných hráčů. Trénovali jsme v deseti, jedenácti lidech. Teď jsme dohrávali způsobem, že Davida Matyáše jsem ve středu musel střídat v 60. minutě kvůli horečkám a dva dny ležel. Daniel Kováč měl svalové zranění a také dva dny ležel. Wilfred měl problém s kolenem, takže se nám to sesypalo. Každý den se bojíte, kdo vám napíše, že mu něco je. Nějak se to pytlíkuje a jsou to věci, které lidé nevidí. Bohužel se to projevovalo i v zápasech, nebyli jsme na tom kondičně úplně nejlépe. Proti Chebu Václav Černý střídal, protože má sedřené paty a puchýře. Jako naschvál se to vše sešlo a celý půlrok jsme s tím bojovali," vysvětloval Smola.

Teď celý tým bude slavit, ale pak se vrhne do další práce, která ve vyšší lize bude ještě důslednější, větší a náročnější. Sám to popsal právě Tomáš Smola.  

"Vizi do ČFL stále máme, ale je otázkou, jaké budeme mít možnosti. Kluci si to vykopali, takže bychom to na nich chtěli postavit. Druhý půlrok nám ale ukázal, že potřebujeme také posílit. Musíme se na to teď soustředit. Nějaké hráče jsme už měli v kontaktu, ale bohužel nás odmítli. Je těžké dostat kvalitního fotbalistu do Chomutova, protože máme za rohem třetiligový Most, hráče si hlídají i v divizích. Je to jedno s druhým. Brozany berou hodně hráčů bokem, Ústí nad Labem je také ve třetí lize. Pere se to mezi sebou," uzavřel bývalý ligový útočník.

 
Utkání
Muži A | středa 12.06.2024, 18:00
29. kolo
3:3
Ostrov - Chomutov
 
Muži A | sobota 15.06.2024, 14:00
16. kolo
0:1
Cheb - Chomutov
 
Muži A | sobota 13.07.2024, 10:00
2:4
Ústí n/L B - Chomutov
 
Muži A | sobota 20.07.2024, 11:00
VS.
Chomutov - Robstav
 
Muži A | Středa 24.07.2024
VS.
Dukla B - Chomutov
 
Mládež
Starší dorost | sobota 15.06.2024, 10:00
VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem - Junior Chomutov
3:0 (2:0)
 
Mladší dorost | sobota 15.06.2024, 12:15
VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem - Junior Chomutov
4:3 (4:0)
 
Starší žáci | sobota 15.06.2024, 12:45
ABC Braník - Junior Chomutov
2:0 (1:0)
 
Starší žáci B | sobota 15.06.2024, 14:45
ABC Braník - Junior Chomutov
5:0 ()
 
Mladší žáci | neděle 17.03.2024, 10:00
Junior Chomutov - FŠ Litvínov
6:8 ()
 
Aktuální články
O návrat do Chomutova jsem hodně stál. Chci se prosadit, říká novic Charvát

Do Chomutova se po působení v Teplicích vrátil někdejší mládežnický reprezentant Radek Charvát, který v létě bude bojovat o post...

 
Trenér Smola chválil dorostence, teď chce dohnat fyzičku. A co posily?

Chomutov naskočil do letní přípravy vítězně, béčko Ústí nad Labem porazil 4:2 a zapsal tak první úspěch. Trenér Tomáš Smola ale...

 
Na úvod přípravy výhra. Chomutov porazil ústecké béčko

Chomutov na startu přípravy porazil divizní rezervu Ústí nad Labem 4:2 a začal tak vítězně. V mixované sestavě se představilo hned...

 
Švejda a Matyáš opouští Chomutov, vrací se mládežnický reprezentant
 
Příprava na ČFL: Generálka s Ústím, Chomutov prověří i béčka
 
Chuť stále mám. Záleží, co mi bude nabídnuto, smál se kapitán Kubík po postupu
 
MISTŘI! Po devíti letech si Chomutov zahraje ČFL
 
Chomutov uhrál v Ostrově důležitou remízu. O výhru přišel v závěru
 
Třetí domácí remíza 1:1. Chomutov ztratil první příčku
 
Důležitá výhra! Chomutov uspěl na půdě Brandýsu
 
 
FC Chomutov - kontakt: fcchomutov@seznam.cz RSS