Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Nejlepší střelci, vydařená střídání i divácká kulisa. Takový byl podzim

21.11.2023 | Michal Luxa

Divize B se nachází ve své polovině, a tak si zimní přestávku zkrátíme statistikami. Chomutov na podzim dominoval, čímž si zajistil ocenění „půlmistra ligy“. Avšak za vytouženým postupem ještě řada zápasů schází. Než je svěřenci Tomáše Smoly zahájí, podíváme se na některé statistiky z první části sezony. 

Při pohledu na tabulku Divize B zjistíme, že chomutovští fotbalisté mají na čele už devětatřicet bodů. Dvanáctkrát se radovali z vítězství, třikrát si rozdělili po bodu se soupeři a ani jednou neokusili hořkost porážky. Za svěřenci Tomáše Smoly a Ladislava Doksanského se vytvořilo desetibodové okno. Nejbližšími pronásledovateli pak jsou pražské kluby, Újezd a Meteor. Následně je tabulka už poněkud vyrovnaná, a tak se dá očekávat, že v jarní části se bude situace v Divizi B měnit každým kolem.

Hráči chomutovského celku v sezoně při rozhovorech několikrát opakovali, že se pomaleji rozjíždějí a potřebují zhruba dvacet minut na „rozkoukání“. To se podepsalo také na skóre prvních poločasů. Svěřenci Tomáše Smoly v úvodních dějství nasázeli soupeřům patnáct branek a pětkrát inkasovali. Po přestávce už to ale bylo jiné kafe. Vsítili osmadvacet gólů a jen devět jich dostali.

Zajímavý pohled je na tabulku střelců, kde hned trojice hráčů vsítila po devíti brankách. Zmíněnými jsou Daniil Doleček, Plangdi Daok Wilfred a Jan Kopta. Za nimi se utvořila dvojice v podání Dominika Nobsta a kapitána Vojtěcha Kubíka, kteří se radovali čtyřikrát.Tomáši Smolovi se několikrát povedla střídání, když nově příchozí hráči vstřelili hned deset gólů. Nejúspěšnějším byl Daniil Doleček, který soupeřům nasázel čtyři trefy a jednou se blýskl dokonce hattrickem. Skvěle mu sekundoval Plangdi Daok Wilfred, jenž zaostával o jedinou branku. Po jednom gólu pak dali Filip Krása, Tomáš Janošík a o kuriozitu se pak postaral náhradní brankář Jan Stránský, který se prosadil ze hry.

Pokud jsme zmínili brankáře, tak u nich zůstaneme. Do třinácti zápasů naskočil v pozici jedničky Radim Švejda, jenž čtrnáctkrát inkasoval, avšak připsal si hned čtyři čistá konta. Ve dvou případech se mezi tyčemi objevil Jan Stránský, jenž do sítě nepropustil jedinou střelu.

Chomutovští v patnácti kolech inkasovali jedinou červenou kartu, viděl jí Tomáš Janošík. Třiatřicetkrát musel hlavní sudí vytáhnout žlutou. Nejčastěji faulujícím hráčem, možná spíše řečníkem, byl Matyáš David, jenž viděl hned sedm žlutých karet. Čtyřikrát se nad hlavu sudích podívali Dominik Nobst, Václav Černý a Plangdi Daok Wilfred.

Na závěr našich statistik se podíváme na tribuny. Zápasy chomutovského klubu sledovalo celkem 4 706 diváků. Dobrou práci odvedli Severočeši hlavně v domácím prostředí. Na stadion na Zadních Vinohradech přišlo 3 123 fanoušků, což jistě oceňuje tým kolem Radka Zaťka. Naprostým maximem v podzimní části bylo střetnutí s Louny, kdy na tribunách bylo úctyhodných 854 fanoušků. Ve venkovních duelech pak svěřence Tomáše Smoly vidělo 1583 lidí, nejvíce jich pak přišlo na Kladno, kde se nacházelo 450 diváků.

 
Utkání
Muži A | středa 12.06.2024, 18:00
29. kolo
3:3
Ostrov - Chomutov
 
Muži A | sobota 15.06.2024, 14:00
16. kolo
0:1
Cheb - Chomutov
 
Muži A | sobota 13.07.2024, 10:00
2:4
Ústí n/L B - Chomutov
 
Muži A | sobota 20.07.2024, 11:00
VS.
Chomutov - Robstav
 
Muži A | Středa 24.07.2024
VS.
Dukla B - Chomutov
 
Mládež
Starší dorost | sobota 15.06.2024, 10:00
VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem - Junior Chomutov
3:0 (2:0)
 
Mladší dorost | sobota 15.06.2024, 12:15
VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem - Junior Chomutov
4:3 (4:0)
 
Starší žáci | sobota 15.06.2024, 12:45
ABC Braník - Junior Chomutov
2:0 (1:0)
 
Starší žáci B | sobota 15.06.2024, 14:45
ABC Braník - Junior Chomutov
5:0 ()
 
Mladší žáci | neděle 17.03.2024, 10:00
Junior Chomutov - FŠ Litvínov
6:8 ()
 
Aktuální články
O návrat do Chomutova jsem hodně stál. Chci se prosadit, říká novic Charvát

Do Chomutova se po působení v Teplicích vrátil někdejší mládežnický reprezentant Radek Charvát, který v létě bude bojovat o post...

 
Trenér Smola chválil dorostence, teď chce dohnat fyzičku. A co posily?

Chomutov naskočil do letní přípravy vítězně, béčko Ústí nad Labem porazil 4:2 a zapsal tak první úspěch. Trenér Tomáš Smola ale...

 
Na úvod přípravy výhra. Chomutov porazil ústecké béčko

Chomutov na startu přípravy porazil divizní rezervu Ústí nad Labem 4:2 a začal tak vítězně. V mixované sestavě se představilo hned...

 
Švejda a Matyáš opouští Chomutov, vrací se mládežnický reprezentant
 
Příprava na ČFL: Generálka s Ústím, Chomutov prověří i béčka
 
Chuť stále mám. Záleží, co mi bude nabídnuto, smál se kapitán Kubík po postupu
 
Tlak jsme moc nezvládali, ví Smola. Za koho je rád a co ho uráželo?
 
MISTŘI! Po devíti letech si Chomutov zahraje ČFL
 
Chomutov uhrál v Ostrově důležitou remízu. O výhru přišel v závěru
 
Třetí domácí remíza 1:1. Chomutov ztratil první příčku
 
 
FC Chomutov - kontakt: fcchomutov@seznam.cz RSS