Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Nejlepší střelci, vydařená střídání i divácká kulisa. Takový byl podzim

21.11.2023 | Michal Luxa

Divize B se nachází ve své polovině, a tak si zimní přestávku zkrátíme statistikami. Chomutov na podzim dominoval, čímž si zajistil ocenění „půlmistra ligy“. Avšak za vytouženým postupem ještě řada zápasů schází. Než je svěřenci Tomáše Smoly zahájí, podíváme se na některé statistiky z první části sezony. 

Při pohledu na tabulku Divize B zjistíme, že chomutovští fotbalisté mají na čele už devětatřicet bodů. Dvanáctkrát se radovali z vítězství, třikrát si rozdělili po bodu se soupeři a ani jednou neokusili hořkost porážky. Za svěřenci Tomáše Smoly a Ladislava Doksanského se vytvořilo desetibodové okno. Nejbližšími pronásledovateli pak jsou pražské kluby, Újezd a Meteor. Následně je tabulka už poněkud vyrovnaná, a tak se dá očekávat, že v jarní části se bude situace v Divizi B měnit každým kolem.

Hráči chomutovského celku v sezoně při rozhovorech několikrát opakovali, že se pomaleji rozjíždějí a potřebují zhruba dvacet minut na „rozkoukání“. To se podepsalo také na skóre prvních poločasů. Svěřenci Tomáše Smoly v úvodních dějství nasázeli soupeřům patnáct branek a pětkrát inkasovali. Po přestávce už to ale bylo jiné kafe. Vsítili osmadvacet gólů a jen devět jich dostali.

Zajímavý pohled je na tabulku střelců, kde hned trojice hráčů vsítila po devíti brankách. Zmíněnými jsou Daniil Doleček, Plangdi Daok Wilfred a Jan Kopta. Za nimi se utvořila dvojice v podání Dominika Nobsta a kapitána Vojtěcha Kubíka, kteří se radovali čtyřikrát.Tomáši Smolovi se několikrát povedla střídání, když nově příchozí hráči vstřelili hned deset gólů. Nejúspěšnějším byl Daniil Doleček, který soupeřům nasázel čtyři trefy a jednou se blýskl dokonce hattrickem. Skvěle mu sekundoval Plangdi Daok Wilfred, jenž zaostával o jedinou branku. Po jednom gólu pak dali Filip Krása, Tomáš Janošík a o kuriozitu se pak postaral náhradní brankář Jan Stránský, který se prosadil ze hry.

Pokud jsme zmínili brankáře, tak u nich zůstaneme. Do třinácti zápasů naskočil v pozici jedničky Radim Švejda, jenž čtrnáctkrát inkasoval, avšak připsal si hned čtyři čistá konta. Ve dvou případech se mezi tyčemi objevil Jan Stránský, jenž do sítě nepropustil jedinou střelu.

Chomutovští v patnácti kolech inkasovali jedinou červenou kartu, viděl jí Tomáš Janošík. Třiatřicetkrát musel hlavní sudí vytáhnout žlutou. Nejčastěji faulujícím hráčem, možná spíše řečníkem, byl Matyáš David, jenž viděl hned sedm žlutých karet. Čtyřikrát se nad hlavu sudích podívali Dominik Nobst, Václav Černý a Plangdi Daok Wilfred.

Na závěr našich statistik se podíváme na tribuny. Zápasy chomutovského klubu sledovalo celkem 4 706 diváků. Dobrou práci odvedli Severočeši hlavně v domácím prostředí. Na stadion na Zadních Vinohradech přišlo 3 123 fanoušků, což jistě oceňuje tým kolem Radka Zaťka. Naprostým maximem v podzimní části bylo střetnutí s Louny, kdy na tribunách bylo úctyhodných 854 fanoušků. Ve venkovních duelech pak svěřence Tomáše Smoly vidělo 1583 lidí, nejvíce jich pak přišlo na Kladno, kde se nacházelo 450 diváků.

 
Utkání
Muži A | sobota 27.01.2024, 11:00
FC Slavia Karlovy Vary - FC Chomutov
4:0 (2:0)
 
Muži A | Sobota 03.02.2024
FC Chomutov - FC Viktoria Mariánské Lázně
3:1 ()
 
Muži A | Sobota 10.02.2024
FK Teplice B - FC Chomutov
3:0 (0:0)
 
Muži A | Sobota 24.02.2024
FK Ostrov - FC Chomutov
 
Muži A | Sobota 02.03.2024
FC Chomutov - SK Aritma Praha
 
Muži A | sobota 09.03.2024, 10:15
FC Chomutov - TJ Sokol Nespeky
 
Mládež
Starší dorost | sobota 11.11.2023, 10:00
FK Baník Sokolov - Junior Chomutov
1:1 (1:0)
 
Mladší dorost | sobota 11.11.2023, 12:15
FK Baník Sokolov - Junior Chomutov
7:1 (2:0)
 
Starší žáci | sobota 11.11.2023, 10:00
FC Slavia Karlovy Vary - Junior Chomutov
7:0 (1:0)
 
Starší žáci B | sobota 11.11.2023, 12:00
FC Slavia Karlovy Vary - Junior Chomutov
2:1 (1:0)
 
Mladší žáci | sobota 11.11.2023, 15:00
FK Baník Most - Souš - Junior Chomutov
11:8 ()
 
Mladší žáci B | sobota 11.11.2023, 15:00
FK Baník Most - Souš - Junior Chomutov
2:1 ()
 
Aktuální články
V Ghaně vznikl kemp nadějných fotbalistů pod záštitou FC Chomutov

Netradiční projekt odšpuntoval klub FC Chomutov ve spolupráci se svým bývalým hráčem Ericem Kwamem Adjeiem. V jeho rodné zemi totiž...

 
Páska i gól v debutu. Bude mě to stát dva a půl tisíce, směje se mladík Červeňák

Jednou z nejzajímavějších postav úvodního přípravného duelu s nedalekými Černovicemi se stal dorostenec Alexej Červeňák. Ten za áčko...

 
Start přípravy vyšel. Chomutov porazil Černovice i béčko Ústí

Chomutovští fotbalisté na startu přípravy sehráli hned dva zápasy v jeden den. A oba dopadly vítězně, nejdříve si jeden výběr poradil s...

 
V zimní přípravě celkem osm utkání
 
Na závěr další výhra, na podzim bez prohry
 
„Kluci si už ze mě dělali srandu,“ říkal po první trefě sezony Matyáš
 
Doma bez ztráty bodu! Chomutov si na závěr poradil s Ostrovem
 
Desátá výhra v sezoně! Chomutov deklasoval Brandýs nad Labem
 
Chomutov se nezalekl ani bývalých ligistů. Z Hřebče veze jasnou výhru
 
Chomutov nezastavuje, doma porazil i Slaný
 
 
FC Chomutov - kontakt: fcchomutov@seznam.cz RSS