Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Premiéra jako hrom! Jan Stránský vychytal postup do další fáze MOL Cupu

11.08.2021 | Redakce

Na chomutovské fotbalisty nečekal v rámci prvního kola MOL Cupu zrovna lehký soupeř, přesto svěřenci Jana Hyneše slavili postup. V brance Severočechů chyběla ikona místního fotbalu Radek Zaťko, a tak šanci mezi tyčemi dostal Jan Stránský, pro něhož to byl první soutěžní zápas mezi dospělými. Devatenáctiletý brankář předvedl několik skvělých zákroků, jimiž dopomohl přehrát pražský Motorlet.

Soupeř, jenž hraje třetí českou nejvyšší soutěž, byl více na balonu a vypracoval si řadu možností. Naopak Chomutovští nastoupili do střetnutí s taktikou hrát z bloku a vyrážet do protiakcí, což v konečném součtu předčilo Motorlet. „Bylo to o tom, kdo dá dříve gól. Nám se to vždycky podařilo a oni dvakrát srovnali. Takže jsme vždycky tahali za delší konec provazu,“ hodnotil teprve devatenáctiletý brankář. „Vždy jsme dali první branku, což nám psychicky strašně pomohlo. V tu chvíli jsme věděli, že oni musí dát gól, aby srovnali a další, aby šli do vedení. Doufali jsme, že nedají dva góly po sobě,“ doplnil ještě.

„Zápas jsem si užíval. Ze začátku jsem byl dost nervózní a myslím, že to bylo vidět. Postupem času, to bylo čím dál tím lepší a atmosféra byla super,“ neskrýval emoce Jan Stránský, kterému v několika složitých momentech pomohli také spoluhráči. Ti zablokovali řadu nepříjemných pokusů a dopomohli mladému spoluhráči k vítěznému debutu. „Oni vždycky, když můžou, tak blokují. Už v šatně jsme si říkali, že by bylo dobré, aby Motorlet moc nestřílel. Takže jsme jim nechávali volné lajny, aby museli centrovat a my pak sbírali míče před brankou,“ poodhalil taktiku trenéra Jana Hyneše.

Přestože se chomutovským hráčům povedlo zastavit hodně střeleckých pokusů, tak si Jan Stránský nemohl na nedostatek práce stěžovat. Kromě dvou vstřelených branek si Motorlet vypracoval řadu dalších šancí, které zaskakující brankář musel s bravurou vyřešit. „Jedna střela z dálky byla hodně nepříjemná. Míč jsem viděl na poslední chvíli a vyrazil jsem ho nad břevno,“ popisoval nejtěžší zákrok zápasu, jenž se odehrál ve 102. minutě. „Pak tam byly ještě nějaké střely z dálky, které neletěly úplně přímo rovně. Míč se pohyboval ze strany na stranu, což bylo hodně nepříjemné,“ pokračoval dále.

Postupem času se pražský celek odhodlával ke střelám z velké dálky, což se ještě více nakupilo v prodloužení. Hostující trenér své svěřence hlasitě nabádal, ať zkoušejí střelbu z každé nabídnuté pozice. „Přišlo mi, že soupeř neměl naběháno. Oni postupem času víc uvadali, zatímco naše příprava byla hodně o běhání, a tak jsme se pořád drželi. Tím jsme je asi i přehráli, protože museli začít střílet z dálky a já většinu pokusů dobře viděl, a tak to nebyl zase takový problém,“ prozradil bezprostředně po duelu. „O tom, že půjdu do branky jsem věděl už před mistrovským zápasem. Takže jsem měl čas se připravit,“ uvedl s úsměvem ve tváři.

Po postupu přes pražský Motorlet budou v losovacím osudí už také ligoví soupeři. Řada hráčů má svá přání, a tak i Jan Stránský se vyslovil, s kým by chtěl změřit síly. „Rád bych Slavii, tu bychom mohli dostat, což asi úplně nevyjde. Ale byl bych za ni rád,“ uzavřel rozhovor sympatický mladík.

 
Utkání
Muži A | Sobota 11.09.2021, 10:15
SK Kladno - FC Chomutov
3:0 (1:0)
 
Muži A | Sobota 18.09.2021, 10:30
FC Chomutov - SK Štětí
3:1 (2:1)
 
Muži A | Sobota 25.09.2021, 15:30
FK Baník Most - Souš - FC Chomutov
4:1 (0:1)
 
Muži A | Úterý 28.09.2021, 15:30
FK Ostrov - FC Chomutov
 
Muži A | Pátek 01.10.2021, 18:30
FC Chomutov - FK Olympie Březová
 
Muži A | Sobota 09.10.2021, 15:00
TJ TATRAN Rakovník - FC Chomutov
 
Mládež
Starší dorost | Sobota 18.09.2021, 10:00
FC Slovan Liberec B - Junior Chomutov
5:1 (4:0)
 
Starší dorost | Úterý 28.09.2021, 10:00
Junior Chomutov - FK Baník Most - Souš
 
Mladší dorost | Sobota 18.09.2021, 12:15
FC Slovan Liberec B - Junior Chomutov
7:1 (4:0)
 
Mladší dorost | Úterý 28.09.2021, 12:15
Junior Chomutov - FK Baník Most - Souš
 
Starší žáci | Pátek 17.09.2021, 15:00
Junior Chomutov - FK Baník Most - Souš
2:1 (1:0)
 
Starší žáci | Neděle 03.10.2021, 10:00
Junior Chomutov - FC Háje Jižní Město
 
Aktuální články
Chomutov v Mostě nezvládl závěr a derby prohrál

Velice brzo vedl Chomutov na půdě Mostu, který patří mezi velké favority Divize. Branka Martina Bočka byla dlouhou dobu rozdílovou trefou,...

 
Další domácí obrat, Chomutov přehrál Štětí

Po venkovní porážce o tři góly na půdě Kladna čekalo chomutovské fotbalisty utkání se Štětím. Bývalý hráč áčka Muamer Mešič...

 
Nepovedené utkání, Chomutov nestačil na Kladno

V rámci sedmého kola Divize skupiny B zajížděl Chomutov k dalšímu střetnutí do Kladna, ačkoliv byl posilněn domácím vítězstvím, na...

 
Václav Černý: Věřit se musí až do konce
 
To byly nervy! Chomutov otočil utkání se Slaným
 
Po roce se koná chomutovský festival sportu
 
Prokletí prolomeno! Chomutov veze z Dobříše tři body
 
Překvapení se nekonalo. Chomutov v MOL Cupu končí
 
Chomutov na výhru stále čeká, s Louny přišla další remíza
 
Chomutov ve druhém kole MOL Cupu čekají Velvary
 
 
FC Chomutov - kontakt: fcchomutov@seznam.cz RSS