Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

„Ze začátku sezóny jsme hráli dobře, teď se to zaseklo,“ lituje trenér Jan Hyneš

10.10.2020 | Michal Luxa

Ještě než se sport v České republice zastaví, odehráli chomutovští fotbalisté utkání osmého kola Divize B se Štětím. Domácí celek byl obrovským favoritem, ovšem papírové předpoklady naplnil až po pokutových kopech. Samotné střetnutí i následující pauzu hodnotil trenér Jan Hyneš, který byl po výkonu mužstva ohromně zklamán. 


Honzo, před utkáním asi nikdo nečekal, že padne deset gólů. Jaký to byl zápas?
„Z naší strany byl hrozný! Řekli jsme si před zápasem, abychom hráli trochu zezadu a udrželi čisté konto. My pak dostaneme pět gólů. Krásný zápas to musel být pro diváky, ale pro nás na lavici to bylo hrozné sledovat. Ze začátku jsme nebyli vůbec koncentrovaní, neuměli si pořádně nahrát a nevěděli, kde máme běhat. Pak jsme téměř z ničeho dali dva góly a vyrovnali. Říkali jsme si, že je to dobrý, že do poločasu půjdeme s výsledkem 2:2. Ale vzápětí dostaneme další branku.“

Čím si vysvětluješ, že soupeř našel odpověď ještě do poločasu? Protože v tu chvíli jste měli být na koni a rázem by se obraz hry zcela otočil.
„Jak jsem říkal, byla to naše nekoncentrovanost. Prostě vyrovnáme a nejsme zkoncentrovaný vzadu. Neuhlídáme hráče, dnes si z nás dělali skoro srandu, protože jsme běhali někde, kde jsme vůbec neměli.“

Ve druhém poločase už jste byli více na balonu, přesto soupeř dvakrát utekl a dal z toho góly. Co bylo z tvého pohledu špatně?
„Na začátku jsme hned vyrovnali na 3:3 a říkali si, že to obrátíme. Jenže jsme si nepohlídali zase zadek a soustředili se jenom na útočení, abychom to obrátili. Nekontrolovali jsme hru vzadu a bohužel z brejků dalo Štětí další góly. Tam byli de facto dva hráči, kteří si dělali co chtěli.

Jaké to je hrát před prázdnými tribunami? Když se ohlédneme měsíc zpátky, tak se hrálo večer a bylo zde několik stovek fanoušků. 
„Je to zvláštní, taková komorní atmosféra. Nikdo z tribuny nefandí, nikdo nezatleská a přijde mi to jako přáteláky. Když hrajeme přátelské zápasy, tak tam jsou taky vlastně lidé a není jich tolik. Je to zvláštní! Pro nás když tu není tolik diváků, tak to není takové, jako třeba v lize, kde musejí hrát bez diváků. Pro ně to musí být ještě horší, než-li pro nás.

Je možné, že se to podepsalo i na hráčích? Ani oni nemají od diváků najednou odezvu a třeba v kritických chvílích nakopnutí.
„Je to možné, ale zase do hlavy jim nevidíme. Je možné, že když tu nejsou diváci, tak se to hraje úplně jinak. Prostě je to opravdu jako při přáteláku, kdy koncentrace kluků není taková a že si myslí, že si jdou jen zahrát. Vůbec pak nebojují, nepřemýšlí o tom, kde mají hrát nebo jak si nahrají. Je to těžké posoudit.

Nastane opět čtrnáctidenní přestávka, kdy pohyb mužstva bude omezený. Nemůžou se hrát ani přátelské zápasy, tréninky budou omezené. Jaká ta doba bude?
„V kabině jsme se o tom bavili, že na tréninku může být dvacet lidí. Nás ani tolik není, takže trénovat budeme v pohodě. Zápasy jsou třešničkou toho týdne, už jsme navrhovali, abychom hráli v deseti. A nebo si zahrajeme jen modelové utkání s dorostem, deset na deset. Abychom vůbec byli v nějakém zápasovém tempu. 

V posledních zápasech se moc nedařilo, možná přestávka přijde vhod...
„Je to tak. Při utkání se Štětí jsem si říkal, že tato situace mohla nastat ještě dříve. Abychom nehráli poslední dva zápasy, které se nám vůbec nevyvedly. Chtěli jsme z nich šest bodů a máme pouze tři, což je hrozně málo. 

Přitom co říkáš mě napadá, že start do sezóny byl úžasný. Všechno šlapalo a teď se to zaseklo. Čelo tabulky poodskočilo, což je obrovská škoda. Jak to vidíš ty?
„Nástup do soutěže jsme měli dobrý. Hráli jsme pěkný fotbal, který se musel líbit i divákům. Teď poslední dobou nevím, zda jsou kluci unavení nebo na ně působí situace kolem covidu. Nevíme, jestli je to třeba nějak zasáhlo třeba doma nebo v práci. Každý z nás má práci i rodinu a třeba to mají kluci v hlavách, aby se nikdo z nich nenakazil.

Ještě se vraťme k zápasu osmého kola. Nemohlo se na hráčích podepsat fakt, že hráli ve středu se Slaným a hned v sobotu proti Štětí? 
„Myslím si, že ani ne, protože jsme pár hráčů vyměnili. Vypadl nám i Richard Pěnička, který si udělal něco s kolenem a půjde nejspíš na operaci. Ale při zápase to nevypadalo, že bychom byli bez síly. Naopak si myslím, že Štětí trochu v závěru odešlo, i když nám při protiútocích utíkali. Teď si dáme od zápasů dva týdny pauzu, něco potrénujeme a uvidíme. Snad to bude pro nás pak lepší.“

 
Utkání
Muži A | Středa 07.10.2020, 19:00
FC Chomutov - SK Slaný
2:3 pk (1:1)
 
Muži A | Sobota 10.10.2020, 10:15
8. kolo
6:5
Chomutov - Štětí
 
Muži A | Sobota 12.06.2021, 11:00
0:6
Chomutov - FC Slavia Karlovy Vary
 
Muži A | Sobota 26.06.2021, 10:30
VS.
FK Teplice - Chomutov
 
Muži A | Sobota 03.07.2021, 11:00
VS.
Chomutov - VfB Schöneck
 
Muži A | Sobota 10.07.2021, 11:00
VS.
Chomutov - FK Teplice B
 
Aktuální články
Na úvod přípravy vysoká prohra se západočeskou Slavii

Chomutov na úvod přípravy nestačil na třetiligové Karlovy Vary a v prvním utkání po osmi měsících prohrál vysoko 0:6. Do hry se dostali...

 
V přípravě teplické áčko i západočeská Slavie

Chomutovští fotbalisté znají letní program v přípravě. Do Chomutova přijede karlovarská Slavia či německý Schöneck, generálka už...

 
Jan Rezek se loučí s kariérou

Velice bohatou kariéru ukončil v děvatřiceti letech někdější mládežnický i seniorský hráč FC Chomutov Jan Rezek. Ten je rodákem z...

 
Covidová sezóna: Skvělý start, horší konec a objevy
 
Radek Zaťko: Sezóna byla správně ukončená, kádr máme kvalitní. Co Filip Gedeon?
 
Rozbíhá se fotbalová školička, pokračují i nábory
 
Filip Gedeon propůjčen Chomutovu
 
Zápasová příprava už před Vánocemi
 
Trojice hráčů si může hledat nové angažmá
 
Proběhla rekonstrukce mládežnického zázemí
 
 
FC Chomutov - kontakt: david.simon@esports.cz RSS